Haber

Türkiye Diyanet Vakfı’ndan El Badiye Kuruluşu’nun Kurban Projesine 5 Yemen İlinde Finansal Destek

El Badiye Gelişim ve İnsani Faaliyetler Kuruluşu Pazar gününden Salı gününe kadar (10-11-12 Zilhicce 1140 hicri, 11-12-13 Ağustos 2019 tarihlerinde) kurban etleri projesini Yemen’in Aden, Ebin, Lahej, Dale, Mareb illerinde olmak üzere tam 5 ilde gerçekleştirdi. Kurban etleri projesinin finansörlüğünü ise Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı’na ait Türkiye Diyanet Vakfı tarafından üstlenildi. Kuruluş bu projeyi birçok ortak kuruluş, dernek ve gönüllü ekiplerle birlikte hedeflenen bölgelerde gerçekleştirdi.Projenin uygulamaya girmesiyle birlikte Toplum Gelişim Sektörü Müdürü ve Proje Komisyonu Başkanı Muhammet Dehlus, El Badiye Kuruluşunun bu projeye özel takip komisyonu kurduğunu belirterek bu komisyon projenin işleyişini ve hedeflenen kitlelere dağıtım işlemini takip ettiğini söyledi.
Dehlus “bayramın 3 günü boyunca 1000 buzağı kesilerek, toplam 264 bin kişiden oluşan 44 bin aile faydalandı. Her aileye ortalama 4 kilo düştü. Aden, Ebin, Lahej, Dale ve Mareb’te uygulanan bu projede sığınmacı aileler , yoksul aileler ve misafir eden toplumların yetim çocukları hedeflendi” açıklamasında bulundu.
Son olarak Komisyon Başkanı, insani desteklerinden ve zor dönemden geçen Yemen halkına olan kesintisiz yardımlarından dolayı öncelikle Türkiye Cumhuriyeti olmak üzere, Türkiye hükümeti ve Türkiye milletine teşekkürlerini iletti. Dehlus özellikle bu insani projeye finansal desteği sağlayan Türkiye Diyanet Vakfı ve Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı’na teşekkür etti. Bu proje insani dayanışma proje ve programlarına dahildir. Bu proje ülkede yaşanan savaştan etkilenen, geçim kaynağı kalmayan, zor ekonomik koşullarla boğuşan ailelerin yüklerini hafifletme amacıyla birçok Türk kuruluşlarla birlikte gerçekleştirildi.Bu projeden faydalanan insanlar 1440 hicri yılının Kurban Bayramına özel olan bu projeye destek veren kuruluşlara ve El Badiye kuruluşuna emeklerinden dolayı çok teşekkür ettiler.Bununla birlikte El Badiye Kuruluşunun İnsani Dayanışma Birimi kurban etleri projesini Kurban Bayramının birinci günü Pazar günü Hadramut vadisinde başlatarak 210’dan fazla küçükbaş kesildi. Kesilen etlerden Hadramut vadisi kırsalında yaşayan 10080 aile faydalandı.Aynı zamanda 07/08/2019 tarihi Çarşamba gününde 1440 hicri yılının 10 Zilhicce programları kapsamında gıda sepetleri projesini Hadramut’a ait Katen müdürlüğünde başlattı. Proje Şibam Sosyal Gelişim Derneği tarafından finanse edildi.

مؤسسة البادية للتنمية والأعمال الإنسانية

AlBadyh Kuruluşu gelişim ve insani alanda öncü olan Yemen kuruluşlarındandır. 2001 yılının Ekim ayında kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana insanların hayatlarının geliştirilmesi, enerjilerinin gelişim yönünde harcanması yönündeki faaliyetlerde öncülük yapmıştır. Faaliyetlerinde her zaman hedeflerinin gerçekleştirilmesi adına ortak kurumsal çalışmalara dayanmıştır. Önceliği insan olan bu kuruluş, bütün proje ve programlarında insancıl, güvenilirlik ve şeffaflık ilkelerini rehber edinmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
×

Powered by WhatsApp Chat

×