Haber

Badyh Derneği İcra Direktörünün İslam Dünyası STK’lar Federasyonunu Ziyareti

Albadyh Kalkınma ve İnsani Yardım Vakfı İcra Müdürü Sayın Adel Bin Selem, Albadyh Türkiye ilişkileri temsilcisi Abdulrahman Batis ile birlikte 10/26/2020 Pazartesi günü Türkiye İslam Dünyası STK’lar Birliği Başkanı’nı ziyaret etti. Dr. Ali Kurt, Birliğin Afrika ve Orta Doğu başkanı Hüseyin Muhli’nin mevcudiyetini onurlandırdı. Bu ziyaret, genel olarak İslam dünyasındaki ve özel olarak da Türkiye’deki kuruluşlarla ortaklıkları güçlendirmek amacıyla Albadyh’den geliyor.

Ziyaret sırasında Sayın Adel Bin Selem, Yemen’deki insani yardım ve yaşam koşullarının yanı sıra savunmasız grupların ve Yemen’deki yerinden edilmiş kişilerin sorunlarına hizmet etmek için ortak işbirliği hakkında konuştu.

Bin Selem ayrıca Vakfın içinde bulunduğu ve geçen yıl içinde gerçekleştirdiği faaliyetleri, ayrıca vizyonunu, müdahalelerini, programlarını, projelerini ve bu faaliyet ve projelere hizmet ederken ortak işbirliği yollarını gözden geçirdi.

Albadyh Vakfı’nın İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği üyelerinden biri olduğu ve Türk ve uluslararası kuruluşlarla – Birliğe üye olan – yardım, insani yardım ve kalkınma çalışmalarının uygulanmasında etkili bir ortak olduğu unutulmamalıdır. Waqif Aldyanah, IHH ve diğerleri gibi Yemen.

Bu ziyaretler, Albadyh’in kuruluşunun 19. yıldönümü kutlamaları ile aynı zamana denk geliyor ve Vakıf Müdürünün ilgili makamlarla ilişkilerini güçlendirme gezisi dahilinde.

مؤسسة البادية للتنمية والأعمال الإنسانية

AlBadyh Kuruluşu gelişim ve insani alanda öncü olan Yemen kuruluşlarındandır. 2001 yılının Ekim ayında kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana insanların hayatlarının geliştirilmesi, enerjilerinin gelişim yönünde harcanması yönündeki faaliyetlerde öncülük yapmıştır. Faaliyetlerinde her zaman hedeflerinin gerçekleştirilmesi adına ortak kurumsal çalışmalara dayanmıştır. Önceliği insan olan bu kuruluş, bütün proje ve programlarında insancıl, güvenilirlik ve şeffaflık ilkelerini rehber edinmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
×

Powered by WhatsApp Chat

×