Fotoğraf GalerisiHaber

El-Badyh Kalkınma ve İnsani Yardım Derneği, Yemen’in 10 Vilayeti’nde 159 bin kişinin istifade ettiği (1441 Yılı Ramazan İyilik Projeleri)ni başarıyla gerçekleştiriyor.

Derneğin Program ve Projeler Direktörü ve Ramazan Yardım Programları Komitesi Başkanı Sayın Megdi Rabia Bashiuth, yaptığı açıklamada bu yılın (1441) Ramazanında Lahj, Taiz, Ma’rib, Shabwa, El-Hudeydah, Abyan, San’a, Ab, Al-Mahwit  dahil olmak üzere Yemen’in on bir vilayetinde, çeşitli yerel, bölgesel ve uluslararası kurum ve kuruluşların işbirliğiyle,  Ramazan yardım projeslerini uyguladıklarını belirtmistir.

1441 Yılı Ramazan İyilik Projeleri
El-Badyh Kalkınma ,1441 Yılı Ramazan İyilik Projeleri

Bashiuth, söz konusu vilayetlerde (159.062) kişinin istifade ettiği bu projelerin  hurma dağıtımı, iftar programı, erzak kolisi dağıtımı, köy canlandırma projesi, bayramlık giyisileri dağıtımı, nakdi yardım, et dağıtımı, Ramazan’da içme suyu Projesi, Malakan Projesi ve fitre sadakası dağıtımı gibi çalışmalar kapsadığını söylemiştir.

Hurma dağıtımı projesinde dernek, Vadi Hadramout bölgesinin farklı eyaletlerinde, (87570) kişiden oluşan (12510) ailenin istifade ettiği (4.410) hurma kolisi dağıtmıştır.

İftar projesinde ise dernek, Hadramout, Marib ve Lahj vilayetlerindeki yoksul, mülteci, hasta ve fakir ailelerden (12059) kişiye iftar programları düzenlemiştir.

Aynı şekilde dernek, erzak dağıtımı  projesinde Hadramout, Marib, Aden, Lahj, Abyan, Sanaa ve Al Hudaydah olmak üzere yedi vilayette  (21301)  kişiden  oluşan (3613) aileye erzak paketi dağıtmıştır.

17 yıldır düzenlenmekte olan Ramazan ayında  köylerde (dini) hayatı canlandırma projesinde dernek, El-Goton, Wadi Al-Ain ve Hadramout vilayetlerinde, 4414 kişinin istifade ettiği (31) köy  canlandırma projesini gerçekleştirmiştir.

Ayrıca Dernek Wadi Hadhramaut, Aden, Lahj, Abyan, Al Hudaydah, Sana’a, Al Mahwit, Shabwa vilayetlerinde  (1652) kişinin istifade ettiği Bayramlık giysilerin dağıtım projelerini  uygulamıştır .

Et dağıtımı projesinde ise, Dernek, Hadramout ve Marib vilayetlerindeki bu yılki ”Yardım Edin Kampanyası” dahil olmak üzere  fakir ailelere, yetimlere ve yerlerinden edilmiş insanlara et dağıtarak (4328) kişiye yardım sağlamıştır.

Ramazan içerisinde Dernek, Taiz vilayetindeki mülteci kamplarında yaşayan fakir ailelere (278) su tankeri sağlayarak (25777) kişinin istifade ettiği Ramazan içme suyu projesini hayata geçirmiştir.

Dernek, Hadhramaut ve Marib vilayetlerinde (1151) kişiden oluşan (187) ailenin istifade ettiği  nakdi yardım projesini de başarıyla icraa etmiştir.

Bununla beraber Bashtioth, Hadramout vilayetindeki  El-Goton ilçesinde  3 yıldır devam eden  Malakan projesi bağlamında “Ramazan Günlük Sadaka Programı’nda”  (330) kişiden oluşan (55) yoksul, muhtaç ve yetim  ailesine  yardım sağlandığını eklemiştir.

Bunun yanı sıra, Dernek, El-Goton ilçesinin farklı yerlerinde 480 kişiden oluşan 75 ailenin istifade ettiği  bu yılın Fitre Sadakası dağıtımı  projesini uygulamıştır.

Bashioth, bu programların Sila Kalkınma Vakfı, İnsani Müdahale Ağı, Türk Diyanet Vakfı, Paylaş Derneği, Dosteli Derneği ve İHH dahil olmak üzere bir dizi yerel, bölgesel ve uluslararası kurum, dernek ve kuruluşların ortaklık ve işbirliğiyle uygulandığını vurgulamıştır.

Yemen’de yaşanan savaşla beraber ülke nüfusunun çoğunluğunun içinde bulunduğu zor yaşam koşulları gölgesinde, El-Badyh Derneği, 1441 yılı Ramazan iyilik projeleri uygulamıştır. Bu çalışmalar,  mübarek Ramazan ayında  fakir ailelerin zorluklarını ve  ülkemizin her bölgesinde  ihtiyaç sahibi olanların koşullarını hafifleştirmek için çeşitli yerel, bölgesel ve uluslararası kurum ve kuruluşların  işbirliğiyle vücuda getirilmiştir

مؤسسة البادية للتنمية والأعمال الإنسانية

AlBadyh Kuruluşu gelişim ve insani alanda öncü olan Yemen kuruluşlarındandır. 2001 yılının Ekim ayında kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana insanların hayatlarının geliştirilmesi, enerjilerinin gelişim yönünde harcanması yönündeki faaliyetlerde öncülük yapmıştır. Faaliyetlerinde her zaman hedeflerinin gerçekleştirilmesi adına ortak kurumsal çalışmalara dayanmıştır. Önceliği insan olan bu kuruluş, bütün proje ve programlarında insancıl, güvenilirlik ve şeffaflık ilkelerini rehber edinmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
×

Powered by WhatsApp Chat

×