Fotoğraf GalerisiHaber

El-Badyh Derneği’nin, Türk dernek ve kuruluşların finanse etmesiyle

Yemen'in 9 vilayetinde gerçekleştirdiği 1441 Ramazan Hayır Programlarından (59683) Yemenli istifade ediyor

El-Badyh Kalkınma ve İnsani Yardım Derneği, Mübarek Ramazan ayında , Türk dernek ve kuruluşların finanse etmesiyle, 1441 Ramazan  İyilik Programları çerçevesinde  Yemen’in 9 vilayetinde  (59683) kişinin istifade ettiği 7  proje hayata geçirmiştir.

Derneğin Medya ve Halkla İlişkiler Direktörü Muhammed Jamaan Dahlous, Derneğin, iftar programı, gıda kolisi dağıtımı, nakdi yardım, Ramazan’da Su İçirme projesi, et dağıtımı, bayram giyisileri dağtımı, fitre sadakası dağıtımı projeleri olmak üzere çeşitli Türk kuruluşların desteğiyle Yemen’in Hadramawt, Marib, Aden, Lahj, Abyan, Al Hudaydah, Sanaa, Taiz ve Al Mahwit vilayetlerinde 7 Ramazan projesi gerçekleştirmiştir.

Dahlous, Derneğin; Sancak, Paylaş, Dost Eli, Şefkat, Enhar, Sidr derneklerinin fonlamasıyla, yetim, yoksul ve yerinden edilmiş ailelere yaptığı İftar projesinde Hadramaut, Marib ve Lahj vilayetlerinden (120599 istifade ettiği belirtmiştir.

Ramazan gıda kolisi Projesinde El-Badyh Derneği tarafından; Sancak Derneği, Türkiye Diyanet Vakfı, Dost Derneği, Paylaş Derneği, Enhar Derneği, Fazilet Derneği ve İHH’nin desteğiyle, Aden, Lahj, Abyan, Hodeidah, Sana’a, Hadhramaut, Marib vilayetlerinde yerinden edilmiş yetimler, engelliler ve fakir ailelere (2833) koli dağıtılarak (15726) kişinin istifade etmesi sağlanmıştır.

Ayrıca Dernek, Sancak Derneği’nin finansmanıyla, Ma’rib vilayetindeki Al-Rawda ve Al-Quoz kamplarında yaşayan yetim ve yerinden edilmiş ailelerden (179) kişinin istifade ettiği nakdi yardım dağıtım projesini hayata geçirmiştir.

Dahlous, Derneğin; Paylaş, Dosteli ve Eid derneklerinin desteğiyle  Taiz vilayetindeki  mülteci kamplarında bulunan ailelere (274) içme suyu tankeri göndererek (25321) kişiye içme suyu sağladığını belirtmiştir.

Et dağıtımı projesinde ise, dernek, Paylaş, Sancak, Enhar, Eid ve El-Sadir Derneklerinin desteğiyle Hadhramaut, Marib vilayetlerindeki mülteciler, fakirler, yetimler ve engelilerden oluşan (4266) kişi istifade etmiştir.

Türkiye Diyanet Vakfı ve Dosteli Derneği’nin desteğiyle yapılan Bayramlık giysi dağıtımı projesinden Aden, Lahj, Abyan, Al Hudaydah, Sana’a ve Al Mahwit olmak üzere yedi vilayette (1652) kişi istifade etmiştir.

Bunun yanı sıra, El- Badyh Derneği, çeşitli hayırseverlerin bağışlarıyla Hadhramaut vilayetinde uyguladığı Fıtr sadakasının dağıtımı projesinden (480) kişi istifade etmiştir.

Dahlous, El-Badyh Derneği’nin, ülkede devam eden savaş nedeniyle gelir kaynağını kaybeden ve ekonomik koşulların çöken ailelerin yaşadıkları zor durumu hafifletmek suretiyle hayat zorluklarının üstesinden gelmeleri için birçok yerel/uluslararası kuruluşlar ile hayırseverlerin desteğiyle 1441 yılı Ramazan Hayır Projeleri hayata geçirilebildiklerini vurgulamayı ihmal etmemiştir .

مؤسسة البادية للتنمية والأعمال الإنسانية

AlBadyh Kuruluşu gelişim ve insani alanda öncü olan Yemen kuruluşlarındandır. 2001 yılının Ekim ayında kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana insanların hayatlarının geliştirilmesi, enerjilerinin gelişim yönünde harcanması yönündeki faaliyetlerde öncülük yapmıştır. Faaliyetlerinde her zaman hedeflerinin gerçekleştirilmesi adına ortak kurumsal çalışmalara dayanmıştır. Önceliği insan olan bu kuruluş, bütün proje ve programlarında insancıl, güvenilirlik ve şeffaflık ilkelerini rehber edinmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
×

Powered by WhatsApp Chat

×