Fotoğraf GalerisiHaber

El-Badyh Derneği, Türkiye Dost eli Derneği’nin finansmanıyla, Yemen’in 4 vilayetinde

4506 kişinin istifade ettiği 4 Ramazan projesini uyguluyor

El-Badyh Kalkınma ve İnsani Yardım Derneği, Dosteli Derneği’nin finansmanı ve çeşitli kuruluşların iş birliğiyle, Yemen’in 4 vilayetinde (4506) kişinin istifade ettiği 4 Ramazan projesi uygulamıştır.

Dernek Ramazan projelerinde, Ma’rib, Hadhramaut, Taiz ve Al Mahwit vilayetlerini hedef alarak iftar programları, erzak kolisi dağıtımı, Ramazan içme suyu projesi ve fitre sadakası dağıtımı projelerini uygulamıştır.

İftar programı projesinde Dernek, Hadramout vilayetindeki bir grup fakir ve mülteci ailenin yanı sıra Suveyda, Jafina ve Rawda kamplarındaki yoksul ve mülteci ailelerden oluşan (1.400) kişinin istifade ettiği iftar programı düzenlemiştir.

Ramazan erzak kolisi projesinde ise, Ma’rib Vilayetindeki El-Methaf ve El-Quaz  kamplarında yaşayan fakir ailelerin acılarını hafifletmek ve mübarek Ramazan ayındaki bazı ihtiyaçlarını karşılamak için fakirlere, yetimlere, engellilere, dul ve boşanmış kadınlara (335) Ramazan erzak kolisi dağıtılarak (1760) kişiden oluşan  335 aileye yardım sağlanmıştır.

Ramazan’da Su İçirme Projesi’nde Dernek,  Taiz vilayetlerdeki Al-Jahmaliya, Souq Al-Samil ve  Al-Shammasi kamplarında yaşayan yoksul ve  mülteci ailelere mensup (644) kişiye hizmet veren (20)  tanker içme suyu  sağlamıştır.

Bayramlık giysi projesinde, Sevgili ülkemizin yaşadığı zor şartlar yüzünden çocuklarına giysi alamayan birçok aileye yardım etmek ve ülkedeki meydana gelen felaketlerden dolayı güç insani şartlarda yaşayan insanların yüzlerini güldürmek için Hadramout ve Al Mahwit vilayetlerinde yetim, yoksul aile ve mülteciler arasından 702 kişi istifade etmiştir.

Bu projenin uygulanması, ülkedeki devam eden savaş nedeniyle gelir kaynağını kaybeden ve ekonomik koşulları çöken ailelerin yaşadıkları zor durumu hafifleştirerek yaşam koşullarının iyileşmesi için, Derneğin sosyal kalkınma departmanının gayretleri, çeşitli yerel-uluslararası kuruluşların ve hayırseverlerin desteğiyle, 1441 yılı Ramazan İyilik Projeleri çerçevesinde meydana gelmiştir.

Bu bağlamda, projeden istifade edenler, El-Badyh Derneği’ne ile fonu sağlayan Dosteli Derneğ’ine,  gayratleri için teşekkürlerini ve takdirlerini dile getirmişlerdir.

مؤسسة البادية للتنمية والأعمال الإنسانية

AlBadyh Kuruluşu gelişim ve insani alanda öncü olan Yemen kuruluşlarındandır. 2001 yılının Ekim ayında kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana insanların hayatlarının geliştirilmesi, enerjilerinin gelişim yönünde harcanması yönündeki faaliyetlerde öncülük yapmıştır. Faaliyetlerinde her zaman hedeflerinin gerçekleştirilmesi adına ortak kurumsal çalışmalara dayanmıştır. Önceliği insan olan bu kuruluş, bütün proje ve programlarında insancıl, güvenilirlik ve şeffaflık ilkelerini rehber edinmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
×