Fotoğraf GalerisiHaber

El-Badyh Derneği Türkiye Diyanet Vakfı’nın desteğiyle

Yemen'in (6) vilayetinde (6994) kişinin istifade ettiği erzak kolisi ile bayramlık giysilerin dağıtım projelerini hayata geçiriyor

El-Badyh Kalkınma ve İnsani Yardım Derneği, Türkiye Diyanet Vakfı’nın desteğiyle Yemen’in (6) vilayetinde (6994) kişinin istifade ettiği erzak kolisi ile bayramlık giysilerin dağıtım projelerini gerçekleşmiştir.

Dernek, bu projelerini, Aden, Lahj, Al Hudaydah, San’a, Hadhramaut, Abyan olmak üzere Yemen’in vilayetlerinden 6’sini hedef alarak çeşitli yerel kurumların işbirliğiyle hayata geçirmiştir.

Erzak kolisi projesinde, Mübarek Ramazan ayında zorluklarını hafifletmek ve bazı ihtiyaçlarını karşılamak için, söz konusu altı vilayetteki yerinden edilmiş ailelerin, yetimlerin ve engellilerin arasından (6044) kişiden oluşan (1.000) ailenin istifade ettiği (1.000) gıda kolisi dağıtılmıştır.

Bayram giysileri projesinde, Sevgili ülkemizin yaşadığı zor şartlar yüzünden çocuklarına giysi alamayan birçok aileye yardım etmek ve ülkedeki meydana gelen felaketlerden dolayı güç insani şartlarda yaşayan nüfusun yüzlerini güldürmek için yapılan giyisi dağıtımlarından; Aden, Lahj, Hodeidah, Sanaa, Abyan olmak üzere beş vilayette (950) kişi istifade etmiştir.

Bu projenin uygulanması, ülkede devam eden savaş nedeniyle gelir kaynağını kaybeden ve ekonomik koşulları çöken ailelerin yaşadıkları zor durumu hafifleştirerek yaşam koşullarının iyileşmesi için Derneğin sosyal kalkınma departmanının gayretleri, çeşitli yerel/uluslararası kuruluşlar ile hayırseverlerin desteğiyle, 1441 yılı Ramazan İyilik Projeleri çerçevesinde meydana gelmiştir.

Bu bağlamda, projeden istifade edenler, El-Badyh Derneği’ne ile fonu sağlayan Türkiye Diyanet Vakfı’na,  gayratleri için teşekkürlerini ve takdirlerini dile getirmişlerdir.

مؤسسة البادية للتنمية والأعمال الإنسانية

AlBadyh Kuruluşu gelişim ve insani alanda öncü olan Yemen kuruluşlarındandır. 2001 yılının Ekim ayında kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana insanların hayatlarının geliştirilmesi, enerjilerinin gelişim yönünde harcanması yönündeki faaliyetlerde öncülük yapmıştır. Faaliyetlerinde her zaman hedeflerinin gerçekleştirilmesi adına ortak kurumsal çalışmalara dayanmıştır. Önceliği insan olan bu kuruluş, bütün proje ve programlarında insancıl, güvenilirlik ve şeffaflık ilkelerini rehber edinmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
×

Powered by WhatsApp Chat

×