Fotoğraf GalerisiHaber

El-Badyh Derneği, Paylaş Derneği’nin fonlanmasıyla Yemen’in (4) vilayetinde

(30008) kişinin istifade ettiği Ramazan projeleri uyguluyor

El-Badyh Kalkınma ve Yardım Derneği, Paylaş Derneği’nin fonlanmasıyla Ramazan ayında Yemen’in (4) vilayetinde yerel kuruluşların işbirliğiyle (30008) kişinin istifade ettiği Ramazan projesi uygulamıştır.

Dernek, projenin hedefi olan Ma’rib, Hadhramaut, Taiz ve Lahj’da  iftar programı, Ramazan erzak kolisi, Ramazan’da Su İçirme projesi ve et dağıtım projelerini hayata geçirmiştir.

İftar programı projesinde Dernek; Hadramout, Lahj ve Ma’rib vilayetlerindeki kamplarda yaşayan yoksul ve mülteci ailelerden (3390) kişinin istifade ettiği iftar programı düzenlemiştir.

Ramazan erzak kolisi projesinde ise Ma’rib ve Lahj vilayetlerindeki kamplarında yaşayan yoksul ailelerin acılarını hafifletmek ve mübarek Ramazan ayı içerisinde bazı ihtiyaçlarını karşılamak için (329) aileye (329) Ramazan erzak kolisi dağıtılarak (1941) kişinin istifade etmesini sağlanmıştır.

Ramazan’da Su İçirme Projesi’nde Dernek, Taiz Vilayetindeki yoksul ve yerinden edilmiş ailelere gönderdiği (254)tanker içme suyu projesinden (24034) kişi istifade etmiştir.

Et dağıtım projesinde Dernek, bu yıl yedincisi düzenlenen “Yardım Edin Kampanyası” kapsamında Marib Vilayetindeki El-Tadamun, Rumaila, Al-Quoz, Al-Rawda kamplarındaki mülteci ailelere et dağıtmıştır. Mülteci ailelerin zorlukların hafifleştirmeyi amaçlayan bu projede (643) kişiye yardım sağlanmıştır.

Bu projenin uygulanması, ülkede devam eden savaş nedeniyle gelir kaynağını kaybeden ve ekonomik koşulları çöken ailelerin yaşadıkları zor durumu hafifleştirerek yaşam koşullarının iyileşmesi için, Derneğin sosyal kalkınma departmanının gayretleri, çeşitli yerel/uluslararası kuruluşlar ilehayırseverlerin desteğiyle, 1441 yılı Ramazan İyilik Projeleri çerçevesinde meydana gelmiştir.

Bu bağlamda, projeden istifade edenler, El-Badyh Derneği’ne ile fonu sağlayan Paylaş Derneği’ne,  gayratleri için teşekkürlerini ve takdirlerini dile getirmişlerdir.

مؤسسة البادية للتنمية والأعمال الإنسانية

AlBadyh Kuruluşu gelişim ve insani alanda öncü olan Yemen kuruluşlarındandır. 2001 yılının Ekim ayında kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana insanların hayatlarının geliştirilmesi, enerjilerinin gelişim yönünde harcanması yönündeki faaliyetlerde öncülük yapmıştır. Faaliyetlerinde her zaman hedeflerinin gerçekleştirilmesi adına ortak kurumsal çalışmalara dayanmıştır. Önceliği insan olan bu kuruluş, bütün proje ve programlarında insancıl, güvenilirlik ve şeffaflık ilkelerini rehber edinmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
×