Fotoğraf GalerisiHaber

El-Badyh Derneği, İHH’nın Desteğiyle, Marib, Hadramout ve Aden’deki mülteci kamplarında yaşayan

(4359) kişiye yardım sağlayarak gıda kolisi dağıtımı projesi gerçekleştiriyor.

El-Badyh Kalkınma ve İnsani Yardım Derneği, Ramazan ayında İHH’nin desteğiyle Marib, Hadramout ve Aden’deki mülteci kamplarında yaşayan (4359) kişiye yardım sağlayarak gıda kolisi dağıtımı projesi gerçekleştirmiştir.

Dernek, (4359) kişiden oluşan (897) aileye 897 gıda kolisi dağıtarak, projeyle, Hadramout vilayetindeki Al Abar bölgesinde yer alan Al Rayyan kampı ile Ma’rib vilayetindeki Al Quoz kampında yaşayanlar ve Aden vilayetinde yağmur ve selden etkilenenlerin Ramazan ayı içerisinde koşullarını iyileştirmeyi ve bazı ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlamıştır.

Bu projenin uygulanması, ülkede devam eden savaş nedeniyle gelir kaynağını kaybeden ve ekonomik koşulları çöken ailelerin yaşadıkları zor durumu hafifleştirerek yaşam koşullarının iyileştirilmesi için Derneğin sosyal kalkınma departmanının gayretleriyle, çeşitli yerel/uluslararası kuruluşlarilehayırseverlerin desteğiyle, 1441 yılı Ramazan İyilik Projeleri çerçevesinde meydana gelmiştir.

Bununla beraber, projenin uygulanmasının bir diğer hedefi de geçtiğimiz Mart ayında Ma’rib ve Aden vilayetlerinde şiddetli yağmurun ardından gelen sel baskını ile yayılan salgın hastalıklardan etkilenenlerin ihtiyaçlarına ve yardım çağrısına yanıt vermektir.

Bu bağlamda, projeden istifade edenler, El-Badyh Derneği’ne ile fonu sağlayan İHH’ya,  gayratleri için teşekkürlerini ve takdirlerini dile getirmişlerdir

El-Badyh Derneği’nin, bu yılın planı; (hurma dağıtımı, iftar programı, erzak kolisi, aile yardımı, Ramazan’da Su İçirme projesi, nakdi yardımı, köy canlandırma, Fitre sadakası, bayram giysileri) olmak üzere 9 Ramazan programı uygulamaktı.

مؤسسة البادية للتنمية والأعمال الإنسانية

AlBadyh Kuruluşu gelişim ve insani alanda öncü olan Yemen kuruluşlarındandır. 2001 yılının Ekim ayında kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana insanların hayatlarının geliştirilmesi, enerjilerinin gelişim yönünde harcanması yönündeki faaliyetlerde öncülük yapmıştır. Faaliyetlerinde her zaman hedeflerinin gerçekleştirilmesi adına ortak kurumsal çalışmalara dayanmıştır. Önceliği insan olan bu kuruluş, bütün proje ve programlarında insancıl, güvenilirlik ve şeffaflık ilkelerini rehber edinmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
×

Powered by WhatsApp Chat

×