Haber

El-Badyh Derneği, Bir Endonezyalı hayırseverin desteğiyle

Wadi Hadhramaut'ta 501 kişinin istifade ettiği erzak kolisi dağıtım projesini gerçekleştiriyor

El- Badyh Kalkınma ve İnsani Yardım Derneği, Mübarek Ramazan ayında Endonezya’dan bir hayırseverin desteğiyle,  Wadi Hadramawt’ta erzak kolisi dağıtım projesini gerçekleşmiştir.

Dernek bu projeyle, hedef kitlenin zorluklarını azaltmayı ve Mübarek Ramazan ayı boyunca  bazı ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayarak Hadramout vilayeti’nin  El-Goton ve Tarum bölgelerinde 501 kişiden oluşan 80 aileye erzak kolisi dağıtmıştır.

Bu projenin uygulanması, ülkede devam eden savaş nedeniyle gelir kaynaklarını kaybeden ve ekonomik koşulları çöken ailelerin yaşadıkları zor durumu hafifleştirerek yaşam koşullarının iyileştirilmesi için, Derneğin sosyal kalkınma departmanı gayretleri, çeşitli yerel, uluslararası kuruluş ve hayırseverlerin desteğiyle, 1441 yılı Ramazan İyilik Projeleri kapsamında meydana gelmiştir.

Projeden istifade edenler El-Badyh Derneğine ve hayırsevere teşekkürlerini ve takdirlerini dile getirerek Allah’a hayırseverin rızkının arttırması ve hayırlarının mükafatı olarak sevap vermesi için dua etmişlerdir.

El-Badyh Derneği, bu yılda (Hurma dağıtımı, iftar programları, erzak kolisi dağıtımı, Bir aile yedirme projesi, Ramazan içme suyu çeşme projesi, nakdi yardım, köy canlandırma projesi, Fitre sadakası ve bayram giyisileri dağtıımı) olmak üzere 9 Ramazan Projesi uygulamayı planlamıştır.

مؤسسة البادية للتنمية والأعمال الإنسانية

AlBadyh Kuruluşu gelişim ve insani alanda öncü olan Yemen kuruluşlarındandır. 2001 yılının Ekim ayında kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana insanların hayatlarının geliştirilmesi, enerjilerinin gelişim yönünde harcanması yönündeki faaliyetlerde öncülük yapmıştır. Faaliyetlerinde her zaman hedeflerinin gerçekleştirilmesi adına ortak kurumsal çalışmalara dayanmıştır. Önceliği insan olan bu kuruluş, bütün proje ve programlarında insancıl, güvenilirlik ve şeffaflık ilkelerini rehber edinmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
×