Haber

El- Badia Derneği, 1442-2021 Yılı Kurban Projesini 2000’i Aşan Kurbanlıklarla Yemen’in 13 Vilayetinde Uygulıyor

Hadramut Vilayeti Vadi ve Sahra Bölgeleri Sorumlusu Müsteşar Yardımcısı Mühendis Hisham Al-Saidi, 10 Zilhicce 1442/ 20 Temmuz 2021 tarihinde El-Badia Kalkınma Derneği Binasında, bir dizi iç ve dış kuruluş ve hayırseverin destek ve işbirliğiyle Yemen’in 13 vilayetinde uygulanacak 1442/ 2021 yılı kurban projesini başlatmıştır.

Hadramut Vilayeti Müsteşar Yardımcısı yaptığı açıklamasındada: ”1442 yılının mübarek Kurban Bayramı vesilesiyle Yemen halkının ve İslam milletinin bayramını kutlayarak Türk Diyanet Vakfı, İHH, DOST ELİ ve Hasna International, Çocuklar İçin ve Yemen Alman Derneği başta olmak üzere projeyi destekeyen tüm kuruluşlara da en derin teşekkür ve takdirlerini sunmuştur. Bununla beraber bu yılda 2000’den fazla kurbanlık kesildiği bu proje dolayısıyla da  destekleri için tüm hayırsevere teşekkür ederek yakın gelecekte daha fazla insani ve kalkınma müdahalesi yapmalarını umduklarını söylemiştir. Ayrıca, Yemen’in çeşitili vilayetlerindeki insani ve kalkınma alanlarındaki öncü rolü  El-Badia derneği’ne özel olarak  teşekkür ederek, gelecekte başarılarının devamını dilemiştir.

Dernek İcra Direktörü Sayın Adel Bin Salim’in yaptığı açıklamasında ise: Arap ve İslam milletini Kurban Bayramı vesilesiyle tebrik ederek, Müsteşar Yardımcısı’na El-Badia Derneği’ini onurlandırdığı için ve çalışma ekiplerinin katılımları teşekkür etmiştir. Ayrıca, destek veren tüm iç ve dışa kuruluşlara ve hayırseverlere teşekkür ederek ihtiyaç sahibi aileleri, sınırlı geliri olan insanları ve yerinden edilmiş kişileri hedef alan bu projenin Yemen’in 13 valiliğinde uygunlanmasını mümkün kıldıklarını  ve  Yemen toplumunun yaşadığı zorluklarda yanında durdurklarını söylemiştir.

Bu projenin hayata geçirilmesi, El-Badia Derneği’nin Yemen’in farklı bölgelerindeki ihtiyaç sahibi olan insanların yanında durmak misyonunun ışığında ülkedeki  yaşanan olaylar nedeniyle  ortaya çıkan zor yaşam koşullar karşısında  Kurban Bayramı günlerinde çok yoksul ailelerin acılarını hafifletmek amaçlamaktadır.

Aynı şekilde,  bazı sosyal figürleri, devlet adamları ve projeden istifade eden bazı kişiler, yaşadaıkları zor durumda Yemen’e ve halkına destekleri için Türk hükümetüğne halkına şükran ve takdırlerini dile getirerek Cenab-ı Allah’tan Türkiye’yi ve halkını korumasını, güvenliğini ve refahını daim etmesini niyaz etmişlerdir.

مؤسسة البادية للتنمية والأعمال الإنسانية

AlBadyh Kuruluşu gelişim ve insani alanda öncü olan Yemen kuruluşlarındandır. 2001 yılının Ekim ayında kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana insanların hayatlarının geliştirilmesi, enerjilerinin gelişim yönünde harcanması yönündeki faaliyetlerde öncülük yapmıştır. Faaliyetlerinde her zaman hedeflerinin gerçekleştirilmesi adına ortak kurumsal çalışmalara dayanmıştır. Önceliği insan olan bu kuruluş, bütün proje ve programlarında insancıl, güvenilirlik ve şeffaflık ilkelerini rehber edinmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
×

Powered by WhatsApp Chat

×