Fotoğraf GalerisiHaber
Trend

Badia Derneği, Türk Diyanet Vakfı tarafından fonlanan Ramazan

Gıda Kolisi ve Bayramlık Giyisileri projelerini Yemen'in 9 vilayetinde hayata geçirdi

Badia Kalkınma ve İnsani Yardım Derneği, 9-12 Ramazan 1442 Hicri tarihlerinde Türk Diyanet Vakfı’nın fonladığı ve10,950 kişinin de istifade ettiği Ramazan Gıda Kolisi ve Bayramlık giyisileri projelerini Yemen’in 9  vilayetinde uyguladı.

Derneğin, Aden, Hadramout, Lahj, Al Hudaydah, Sana’a, Al Mahwit, Marib, Taiz ve Al Jawf olmak üzere Yemen’in 9 vilayetini hedef alan bu iki projesinin, söz konusu bölgelerdeki yerel ortakların işbirliğiyle uygulanması mümkün oldu.

Örneğin Ramazan Gıda Kolisi projesinde, Yemen’in 7 vilayetinde  nüfusu 9800 kişiye varan 1900 aileye 1900 Ramadan gıda kolisi dağıtıldı. Projenin uygulanması ise, Ma’rib vilayetinde El-Wafa Kalkınma Koalisyonu, Al-Barr Derneği ve Dayanışma Derneği, Sana’a Koalisyonu, Yardımlaşma ve Dayanışma Koalisyonu aracılığıyla, El-Cevf  vilayetinde Kadın ve Çocuk Derneği aracılığıyla, Taiz vilayetinde Rahmet Derneği aracılığıyla, Lahj vilayetinde Kızılay Derneği ve Rawabi Radfan Derneği aracılığıyla, Aden vilyetinde  Yetim Vakfı aracılığıyla, Al Mahwit valiyetinde ve Hadramout vilayetinde derneğin ekipleri araçılığıyla yürütülmüştür. Projede genel olarak en savunmasız ailelerin acılarını hafifletmek ve Ramazan ayı boyunca bazı ihtiyaçlarının karşılamak amacıyla yerinden edilmiş, yetim ve özel ihtiyaçları olan aileler hedef alınmıştır.

Yedi vilayette yerinden edilmiş, öksüz ve engelli ailelerinden 1150 kişinin istifade ettiği Bayramlık Giyisileri projesine gelince; uygunlanması, Ma’rib vilayetinde  İyi Toprak Derneği ve Kadınlar Derneği aracılığıyla, Lahj vilayetinde Kızılay Derneği aracılığıyla, Hudaydah vilayetinde Ebu Musa el-Eş’ari Derneği aracılığıyla, Sana’a vilayetinde Elimi Tut Derneği aracılığıyla, Al-Jawf vilayetinde İnsan Derneği aracılığıyla, Taiz vilayetinde  Rahmet Derneği aracılığıyla ve Hadramout vilayetinde ise yine de derneğin ekipleri aracılığyla mümküm oldu. Bayramlık giyisileri dağıtımı, Yemen’in içinde bulunduğu zor koşullar nedeniyle çocuklarına bayramlık giyisileri alamayan ailelere yardımcı olmayı ve ülkedeki meydana gelen olayların bir sonucu olarak nüfusun büyük çoğunluğunun yaşadığı zor insani şartlardan etkilenen muhtaçların yüzlerini güldürmeyi amaçlamaktadır.

Çeşitli yerel ve uluslararası kuruluş ve hayırseverin işbirliğiyle gerçekleştirilen Bu iki proje, birçok ailenin gelir kaynağını kaybetmesine ve Yemen’deki nüfusun ekonomik ve yaşam koşullarının zorlaşmasına neden olan uzun yıllar süren savaşlar sonucundaki insanların çektiği acılarını hafifleştirmeye çalışmaktır. İki projeden istifade edenlerin birçoğu, bu güzel girişim ve projenin uygulanmasındaki çabaları için Türk Diyanet Vakfı’na, Türk halkı ve hükümetine, ve Badia Derneği’ine sükran ve takdirlerini dile getirdiler.

Badia Derneği, 1442 Hicri yılı Ramazan İyilik Programları kapsamında şu dokuz Ramazan porjesini uygulamayı planlıyor: Hurma Dağıtımı projesi, İftar Programları projesi, Ramazan Gıda Kolisi projesi, Ramazan köyüleri ihya etme projesi, nakit yardımı projesi, Bayramlık giyisileri projesi, Fitret Zekatı projesi, Malakan projesi, Ramazan İçme Suyu projesi.

مؤسسة البادية للتنمية والأعمال الإنسانية

AlBadyh Kuruluşu gelişim ve insani alanda öncü olan Yemen kuruluşlarındandır. 2001 yılının Ekim ayında kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana insanların hayatlarının geliştirilmesi, enerjilerinin gelişim yönünde harcanması yönündeki faaliyetlerde öncülük yapmıştır. Faaliyetlerinde her zaman hedeflerinin gerçekleştirilmesi adına ortak kurumsal çalışmalara dayanmıştır. Önceliği insan olan bu kuruluş, bütün proje ve programlarında insancıl, güvenilirlik ve şeffaflık ilkelerini rehber edinmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
×

Powered by WhatsApp Chat

×