Haber

El-Badyh Derneği, bu yılki Ramazan programlarının bir parçası olarak Aden vilayetindeki sel felaketinden etkilenen insanlara yardım etmek için Erzak kolisi dağıtım projesini uyguluyor

El-Badyh Kalkınma ve İnsani Yardım Derneği, 28/4/2020 tarihinde, Alman Zusammen Derneği’nin fonlaması ve vilayetteki Rawda Derneği’nin işbirliğiyle, Yemen’in Aden vilayetindeki sellerden etkilenen insanlara Erzak kolisi dağtım projesini gerçekleştirmiştir.

Proje, Mart 2020’de vilayette meydana gelen sel felaketinden etkilenen ve yerlerinden olan ailelere 150 yiyecek kolisi dağıtmayı kapsamıştır. Sellerden etkilenenlerin acılarını hafifletmek ve mübarek Ramazan ayı içerisindeki ihtiyaçlarının bir kısmını karşılamayı hedefleyen bu projede  (946) kişiden oluşan (150) aileye yardım sağlanmıştır.

Bu projenin uygulanması, ülkede devam eden savaş nedeniyle gelir kaynaklarını kaybeden ve ekonomik koşulları çöken ailelerin yaşadıkları zor durumu hafifleterek yaşam koşullarının iyileştirilmesi için Derneğin sosyal kalkınma departmanının gayretleriyle, çeşitli yerel/ uluslararası kuruluşlar ile hayırseverlerin desteğiyle, 1441 yılı Ramazan İyilik Projeleri çerçevesinde meydana gelmiştir.

Bu bağlamda, projeden istifade edenler, El-Badyh Derneği’ne ile fonu sağlayan Alman Zusammen Derneği’ne,  gayratleri için teşekkürlerini ve takdirlerini dile getirmişlerdir.

مؤسسة البادية للتنمية والأعمال الإنسانية

AlBadyh Kuruluşu gelişim ve insani alanda öncü olan Yemen kuruluşlarındandır. 2001 yılının Ekim ayında kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana insanların hayatlarının geliştirilmesi, enerjilerinin gelişim yönünde harcanması yönündeki faaliyetlerde öncülük yapmıştır. Faaliyetlerinde her zaman hedeflerinin gerçekleştirilmesi adına ortak kurumsal çalışmalara dayanmıştır. Önceliği insan olan bu kuruluş, bütün proje ve programlarında insancıl, güvenilirlik ve şeffaflık ilkelerini rehber edinmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu